Sosyal Ağlar – Backlinkler

30 Kas

Sosyal Ağlar – Backlinkler

Yazan 

Web kelimesi İngilizce kökenli olup, örümcek ağı, dokunmuş kumaş, ağ, ağ gibi karışık anlamlarına gelir.

Bu nedenle günümüzdeki web ifadesi, bu anlamlardan esinlenerek, internet ortamındaki sitelerin bir örümcek ağı gibi birbirleriyle kurduğu bağlantılara karşılık gelmektedir.

Eğer bir internet sitemiz varsa mevcut sosyal ağlar ile ne kadar bağlantı kurabilirsek, potansiyel ziyaretçilerin sitemizi bulması bir o kadar kolay olacaktır.
Aynı örümcek ağı mantığına benzer bir şekilde internet sitemizi merkez olduğunu düşünelim. Eğer herhangi bir ağ bağlantısı kurmazsak, ancak Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarının internet sitemizi fark edebildiği kadar fark edilebiliriz.

Anahtar Kelimeler:

anahtar kelimeTuruncu dairenin internet sitemiz için önemli kelimeleri gösterdiğini farz edelim. Bu kelimelere “Anahtar Kelimeler” denir.

Ziyaretçi Trafiği:

Örneğin bir restoran için internet sitemiz mevcut. Eğer bir kullanıcı “Sulu Yemekler” şeklinde bir arama yaparsa, işte bu aramadaki “Sulu” ve “Yemekler” kelimesi Anahtar Kelime’dir. Dolaysıyla bu anahtar kelimelerini kullanarak arama yapan potansiyel ziyaretçiler,

Sosyal Ağlar – Backlinkler

  1. Sosyal ağlar ile karşılıklı kurduğumuz her hangi bir ağ telindeki turuncu noktaya ulaştığı anda
  2. İşletmemize ait internet sitesine ya da
  3. İşletmemiz için kurulmuş sosyal paylaşım sayfasına ulaşır ki,
  4. Detaylı bilgi almak için oradan yine işletmemize ait internet sitesine dönecektir.

Sonuç olarak sağlam ve yapıya uygun olarak kurulmuş bu ağ sistemi ne kadar güçlü olursa potansiyel ziyaret trafiği bir o kadar iyi ve kaliteli olacaktır.

Sosyal Ağların Kurulumu

Facebook, Twitter, Linkedin ve benzeri tüm sosyal ağların yayınlanma politikası tamamen kendilerine özgüdür ve birbirlerinden bağımsızdır. Bu nedenle her bir sosyal ağ bağlantısı için o sosyal ağın yayın politikasını çok iyi bilmek gerekir. Bu sayede aynı anda internet sitenizden bağımsız farklı sayfaları da rahatlıkla yönetebiliyor olmanız gerektiği kadar yine size özgü tasarımlarla potansiyel ziyaretçilerinize uygun mesajlar iletebilirsiniz. Ayrıca sosyal ağlar ve internet siteniz ile ortaklaşa kurduğunuz internet ağı işlerinize pozitif anlamda katkı sağlayacaktır. En önemli avantajı da şirket veya kuruluşunuzun ismine benzer veya yakın sosyal ağ sayfaları açılmasının da önüne geçmiş olursunuz. Bu sayede emek veya fikir hırsızlığına karşı kendinizi dolayısıyla da şirketinizi veya kuruluşunuzu koruma altına almış olursunuz.

Uygun yapıda kurulmayan sosyal ağ sayfaları yeterli trafik desteği sağlayamadığı gibi aynı zamanda yönetimi de zorlaşacağı için size fazladan iş yükü getirebilir. Daha da kötüsü yayın politikasına uyulmadığı zaman sosyal ağ sayfanız ilgili yöneticiler tarafından kapatılarak emekleriniz boşa gitmesine sebebiyet verebilir.

Şayet sosyal ağlar üzerinden sayfa açmak, bu sayfaları internet sitenize bağlamak ve hatta bu sayfalar üzerinden reklam vermek istiyorsanız uzman destek almanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Okunma 2595 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 10 Temmuz 2017 09:53

Hizmetlerimiz

E-Bültene Abone Olun

Web tasarımı ile ilgili güncel son bilgileri almak için lütfen abone olunuz.

Sadece bilgilendirme amaçlıdır

İletişim

+90 541 250 5061
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.